Епіграф до теми Романтизм

Тема
Цитата
Автор
Романтизм
Історичні, естетичні, філософські чинники розвитку романтизму. Основні ознаки романтизму як напряму в літературі й мистецтві. Романтизм у різних країнах.
Романтизм – це «внутрішній світ людини, сокровенне життя її серця».
В. Бєлінський

Ким є звичайні люди щодо інших створінь землі, тим є митці — щодо
звичайних людей.
Фрідріх Шлегель

Є видовище прекрасніше, ніж небо: глибина людської душі!
Віктор Гюго
Справжнє лихо полягає в тому, що нині все застигло у вульгарній прозі життя. І більшість людей спокійно сприймає все це і навіть почуває себе цілком добре, мовчки скочуючись по болоту до прірви.
Франц Шуберт
Світ поганий, поганий, жахливо поганий. І лише серце друга та спокутні сльози жінки можуть врятувати його від прокляття.
Ріхард Вагнертой,
Хто не зазнав щастя в нинішньому світі, хто не знайшов того, що шукав, нехай заглибиться у світ книг та мистецтва чи зануриться в природу – це вічно юне втілення старовини й сучасності.
Новаліс
…за Гердером стоїть заслуга, що звернув уперве увагу на природу і людське чуття як на джерело всякої поезії, і ся ідея стала провідною думкою т(ак) зв(аної) романтичної школи не лише у Німеччині, але скрізь по Європі.
І. Франко

Романтичним є саме те, що створює сентиментальний зміст за допомогою фантастичної форми.
Фрідріх Шлегель
Весь світ мені чужий, і я чужий для світу.
Дж. Байрон
Життя для мене це безмежна пустинь, безплідне і дике узбережжя.
Дж. Байрон
Нехай вірить поет у єдиного Бога або в багатьох богів, у Плутона або в Сатану... або ні в що не вірить; нехай пише прозою або віршами; нехай оселиться в будь-якому сторіччі, в будь-якому кліматі; нехай зараховує себе до стародавніх або нових авторів; нехай музою його буде антична муза або середньовічна фея... Поет вільний. Станьмо на його точку зору та будемо виходити з неї.
Віктор Гюго
Індивідуальність поета стала найвищою властю, виломлювалась з усяких правил і границь суспільних, поезія сталась вітхненням, ясновидінням, чимсь божеським і безсмертним
І. Франко
(Про природу) У неї є душа, у неї є свобода, у неї є любов, у неї мова є.
Федір Тютчев

Комментариев нет:

Отправить комментарий